top of page

Kuşadası Düğün Albümü Modeleri

Kuşadası Düğün Albümü Modeleri

Panoramik Albüm

Panoramik Albüm; hem baskı tekniği hem de kullanılan melzemeler sayesinde senelerce saklayabileceğiniz, dekoratif amaçlı olarak da kullanabileceğiniz Düğün albümü çeşididir.

Çok çeşitli olmakla beraber genel olarak mat baskı ya da kristal baskı şeklinde ikiye ayrılır. Benim baskı asamasında tercih ettiğim mat albümlerde ipekli kağıt türüdür. Kristal baskının mat baskıdan farkı üzerinde parlak cam gibi görünen pvc ile kaplı olmasıdır.

Özel bir teknik ile üretilen panoramik albümler iki sayfalı normal albümlerin açık hallerine tek parça resimlerin yapıştırılması ile oluşturulur. Bu şekilde resimlerde panaromik bir görüntü oluşur.

Sayfa yapısı layflat bir görüntü oluşturan panoramik albümler foto kitaplardan farklı olarak profesyonel bir yapıya sahiptir. Bu sayede dayanıklı ve dekoratif özelliktedir. Albümün kapak içerisine düzgün oturtulmuş olması yapraklar arasında kasılma olmaması, kırım yerlerinden deforme olmamış olmasına dikkat edilmelidir.

Mat Panoramik Düğün Albüm

Fotoğraflar basıldıktan sonra, albüm sayfalarının üzerine herhangi bir koruyucu malzeme kaplanmaz.

Albüm sayfaları baskıdan sonra fotoğraf kağıdını güçlendirmek ve sayfa ömrünü uzatmak için arkasına başka bir kağıt yapıştırılarak kurumaya alınır. Sonrasında tam ortasından katlanabilmesi için kırım makinesinden geçerek fotoğrafların düzgün katlanması sağlanır. Ortasından katlanan fotoğraflar artık albüm sayfası haline gelmeye hazırdır. Kenarları düzeltilen sayfalar, ciltlenmek üzere tutkal sıvama makinesinden geçerek her sayfaya bir önceki resmin arka yaprağı gelecek şekilde aralarına mukavva koymak  yoluyla defter haline gelir. Genellikle metalize albüm yaprakları kullanılarak üretilmektedir. Defter haline gelen sayfalar artık seçilen kapak modeline montaj edilerek albüm haline getirilir.

Kristal Panoramik Düğün Albüm

Üzeri parlak pvc ile kaplanan albümlerdir. Genellikle kenarlarına metalize işlemi uygulanmadan Pvc laminasyon işlemine tabi tutulur. Bu işlemden  sonra üzeri parlak koruyucu pvc ile kaplanan albüm sayfaları benzer işlemlerden geçerek albüm haline getirilir.

Albüm kapak modelleri

En çok tercih edilen 2 çeşittir. En çok tercih edilen modeler ise ; seçtiğiniz bir fotoğraftan oluşan foto kapak modelidir. Fotoğraf; kenarları deri ya da seçilen bir malzeme üzerine yerleştirilir.

Bununla beraber yine son dönem trend olan magazin kapak türünde; arka ve ön yüz komple bir fotoğraf baskısından oluşur.

Farklı modeler olarak deri,nubuk,keten,kadife,kot,ahşap,koton,plexy,pvc,çulha gibi farklı renk ve Kapak modeleri bulunmakta.

Fotoğraf Baskısında kulanılan Kağıtlar

En kaliteli ve şık diyebileceğimiz ipekli kağıta baskılar maliyeti biraz yükseltmekle beraber benim tercih ettiğim kağıt türüdür. İlk bakışta ayırt edilemeyen kalite farkını yanyana koyduğumuzda rahatça farkedebilirsiniz.

Renkler doygun ve pasteldir

Mat kağıt ise ipek kağıda biraz daha alt kelitede bulunmaktadır.

Parlak kağıt genelde kristal albümlerde kulanılmaktadır.

7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Кушадасы фотограф

Фотограф Кушадасы - это не просто слово, описывающее профессию, это термин, обозначающий естественную фотографию, которую можно сделать в красивом приморском месте, таком как Кушадасы, где когда-либо

Dış çekim konseptimi neye göre belirlerim?

Düğün fotoğrafçısı Müseterilerimden en sık duyduğum sorulardan biri de konsept çekim yapıp yapmadığım. Ülkemizde son 5 senedir gelişmiş olan bu sektörü yurt dışından alarak uyguladğımızı söylemek yanl

Düğün İçin Fotoğrafçı Seçimi

Düğün için fotoğrafçı tarzı, düğün fotoğrafı, fotoğrafçı seçimi, düğününüz için ayırdığınız bütçenin en önemli kalemlerinden biridir fotoğrafçı seçimi. Seneler boyu size o günü hatırlatacak, baktıkça

Comments


bottom of page