top of page

Düğün Klibi


Düğün hikayesi, düğün belgeseli, düğün filmi belki artık biraz klasik sayılabilir. O vakit farkı bir şeyler deneyin. En sevmiş olduğiniz şarkıya klip çekin, en sevmiş olduğiniz filmin bir sahnesini canlandırın ya da düğünü kendi gözünüzden anlatın. Evet, bunu yapmak çok da basit olacaktır. Kameramandan kısa bir süreliğine ödünç alacağınız kamera ile konukları, sahneyi, eşinizi veya kimi isterseniz onu çekin ve hakkında neşeli yorumlar yapın. Böylece düğün videonuzun içinde çok sıcak bir bölüm oluşturabilirsiniz.

Ve düğün videonuz için birkaç teknik tavsiye

Şimdi de düğün videosu çektirmek isteyen çiftler için bir kaç teknik tavsiyede bulunalım:

Öncelikle videonuzun konseptini belirlemeniz ve bunu çekimleri gerçekleştirecek olan şirket ile paylaşmanız gerekir.

Çekiminiz eğer iç mekanda yapılacak ise ışık seti kullanımı görsel estetiği arttıracaktır.

Çekim dış mekanda ise mutlaka ışık reflektör aracılığı ile dengelenmelidir.

Çekiminizin konseptinde sesli kayıt var ise yalnızca kamera üstü mikrofon ile yetinilmeyip mutlaka harici bir ses kayıt aygıtı kullanılması önerilir.

Kullanılacak olan kameranın günümüz teknolojisine uygun HD kalitesinde 1280x720 yahut 1920x1080 ölçekli çekim kaydı yapabilmesi önemlidir.

Montaj masasında hemen her şeyi yapmanın mümkün olduğu günümüz teknolojisinde videonuz için hayal gücünüze bağlı olarak giriş jeneriği, özel animasyonlar, üç boyutlu efektler, alt yazı bantları ve renk düzeltme benzer biçimde bir çok hizmetten yararlanabilirsiniz.

Son olarak ise hem organik bununla beraber kusursuz görünmüş olduğunüz bir çekim istiyorsanız, düğün videonuzda harika görünmenin sırlarını paylaşan uzmanlarımıza kulak vermeyi ihmal etmeyin.

Filminizin tüm çekimleri ve kurgulanması bittikten sonra her daim sıkılmadan izleyebileceğiniz, başrollerinde sizin yer almış olduğunız bir filminiz olmuş olacak.

Elbet düğününüzü en iyi şekilde kayıt altına almak, en özel gecenizin anılarını hep taze tutmak için videoda profesyonelleşmiş işinin ehli kişilerle anlaşmalısınız.

20 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Кушадасы фотограф

Фотограф Кушадасы - это не просто слово, описывающее профессию, это термин, обозначающий естественную фотографию, которую можно сделать в красивом приморском месте, таком как Кушадасы, где когда-либо

Dış çekim konseptimi neye göre belirlerim?

Düğün fotoğrafçısı Müseterilerimden en sık duyduğum sorulardan biri de konsept çekim yapıp yapmadığım. Ülkemizde son 5 senedir gelişmiş olan bu sektörü yurt dışından alarak uyguladğımızı söylemek yanl

Düğün İçin Fotoğrafçı Seçimi

Düğün için fotoğrafçı tarzı, düğün fotoğrafı, fotoğrafçı seçimi, düğününüz için ayırdığınız bütçenin en önemli kalemlerinden biridir fotoğrafçı seçimi. Seneler boyu size o günü hatırlatacak, baktıkça

Comentarios


bottom of page